site templates free download

KURUMSAL BAKIM ANLAŞMASI

Bilgisayar Markalarının çoğunda onarım yapabiliyoruz
LOGO YAZILIM - ÇÖZÜM BİLGİSAYAR

Yıllık bakım anlaşması

Bakım anlaşmasıTicari işletmeler için, Kullanılan Logo Ticari Yazılımlar, Bilgisayarlardan kaynaklanan en ufak bir sorun hem personelin vakit kaybına, hem ticari zararlara sebebiyet vermekte, o zaman sorun meydana geldikten sonra çözüm bulmaya değil, sorunun meydana gelmesini engellemeye çalışmak gerekmektedir. Bunun en geçerli ve ekonomik yolu Bakım Anlaşmasından geçmektedir.

Kurumsal Bakım Anlaşması Nedir?

Kurumsal Bakım Anlaşması, düzenli periyotlarda bilgisayar sistemleri, işletim sistemleri, Logo Ticari Yazılımlar, donanım, ana bilgisayar, server, kablolu-kablosuz ağ yapısı, çevre birimlerinin bakımı, güncellemesi, kontrolü ve yedeklenmesi işlemlerini kapsamaktadır. Periyodik bakımlar dışında oluşabilecek donanımsal ya da yazılımsal sorunlar için en kısa zamanda bilgisayarlara müdahale edilip, sorunların giderilmesi, gereken önlemlerin alınması hizmetlerini kapsar.

Kimler Kurumsal Bakım Anlaşması Yaptırmalıdır? 

İşletmesinde bulunan bilgisayar, Logo Ticari Yazılımlar, notebook, server, yazıcı, tarayıcı, barkod üniteleri, plotter vb. çevre birimlerinin sayısı dört ve üzerinde olan, bilgisayarlarında sorun meydana geldiğinde, acil çözüm gereken, tüm işletmeler Kurumsal Bakım Anlaşması yaptırabilirler.

Kurumsal Bakım Anlaşması Ne Tür Hizmetleri Kapsar?

Kurumsal Bakım anlaşması süresince yerinde limitsiz servis desteği, ayda bir kez periyodik koruyucu bakım, envanter takibi, arızalı cihazın müşteri yerinde onarılamadığı durumlarda yerine yedek cihaz bırakılması, bilgilerin yedeklenmesi, Logo Ticari Yazılımlar, Novell, NT, 2000, 2003,2008,2012,2016,2019  Linux çoklu işletim sistemi, Win 98, Win 2000, ME, XP, Vista,Win7,Win10 Linux işletim sistemi desteği, bilgisayar, notebook, yazıcı, monitör, scanner, plotter, projeksiyon cihazı, digital fotoğraf makinası, POS yazıcı ve diğer çevre birimleri onarımı, MS Office uygulamaları ve virus tarama desteği, garanti hizmetleri, orjinal yedek parça desteği, , Ticari ve Sektörel Programların Kurulum, Eğitim ve Desteklerinin verilmesi, standart hizmetlerimizden olup gerektiği durumlarda eleman outsourcing, help desk ve benzeri hizmetler eklenebilir. Gerek olmayan hizmetler anlaşma kapsamından çıkarılabilir.

Kurumsal Bakım Anlaşmasının Maliyeti Nedir?

Kurumsal Bakım Anlaşması maliyeti bilgisayar, notebook, server ve çevre birimlerinin (yazıcı, tarayıcı, yedekleme üniteleri vb) durumu, kullanım amaçları ve sayısına göre değişmektedir. Fiyatlandırma sistem analizi yapıldıktan sonra teklif olarak müşteriye sunulmaktadır. Fiyat teklifi almak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.  

Kurumsal Bakım Anlaşmasının Geçerlilik Süresi Nedir?

Kurumsal Bakım Anlaşması 6 aylık veya 1 yıllık süreler halinde yapılmaktadır. 

Kurumsal Bakım Anlaşması Yaptırmanın Avantajı Nedir?

Kurumsal Bakım Anlaşmalı müşterilerimiz en öncelikli müşterilerimizdir. Ay içerisinde oluşabilecek ekstra servis ihtiyaçlarında ek hiçbir ücret ödemezler. Telefon, Uzak Masaüstü Bağlantısı ve Yerinde Servis hizmetlerimizden, sorunu en hızlı çözebilecek olan yöntem tercih edilir ve müşteri sorunları en kısa sürede giderilir. Müşterilerimiz, donanımları bozulduğu için, iş kaybına uğramazlar, Verilerinin yedekleri her zaman alınır, Teknolojik gelişmelerden anında haberdar olurlar, ek hiçbir ücret ödemezler, diğer donanım ürünlerini aldıklarında çok özel ödeme koşulları ve iskontolar sağlanır.  

Kurumsal Bakım Anlaşmasına Nasıl Başlanır?

Öncelikle bir ön görüşme ile talepler dinlenir, sonrasında işletme bilgisayarları ve sistemi analiz edilir ve yapılabilecek hizmetler hakkında bir brief verilir. Takip eden süreçte bir sözleşme hazırlanır, onaylanması durumunda, firmanın büyüklüğüne göre 1-10 kişilik bir ekip, işletme bilgisayarlarında toplu bir çalışma gerçekleştirir, eksikler belirlenir, yedekler alınır, ilk bakım yapılır, firmanın teknik yapısı, eksikler, geliştirmeler hakkında bir rapor hazırlanarak şirket yönetimine sunulur, bu tarihten itibaren de her türlü sorunda hızlı ve yerinde destek sağlanır.

Teknik Servis-Destek

Bilgisayarın ya da birçok bilgisayar ve donanımın bir araya getirilerek oluşturduğu sistemin iş hayatımızda vazgeçilmez bir unsur olduğunu hepimiz kabul ediyoruz.  Hatta kurum içinde bilgisayar ile alakalı herşey başlı başına iş operasyonudur. Bundan dolayı ölçeklerine göre bazı kurumlarda "Bilgi İşlem Departmanları" kurulmuştur.  İştigal konusu ne olursa olsun, bilgi işlem bölümü olsun ya da olmasın tüm iş operasyonunu bilgisayar üzerine kurmuş firmaların neticede elektronik bir araç kullanmaları nedeniyle ortaya çıkabilecek arızalardan dolayı kayıplar yaşamaları kaçınılmazdır. Nasıl ki iş üreten araçlarımızın alt yapı ve periyodik bakım işlemleri ile ömrünü uzatıp performanslı çalışmasını sağlıyorsak aynı uygulamalar bilgisayar ve donanımları içinde geçerlidir. 

Nasıl mı?

Alt yapı işlemleri

Elektrik tesisatında gerçek bir topraklamanın yapılmış olması,  Bilgisayar donanımlarının bağlanacağı prizlerin topraklı olması, Mutlaka bir UPS kullanarak özel UPS hattının çekilmesi, Mümkünse telefon, elektrik ve bilgisayar veri kablolarının aynı kanalda olmaması, Bilgisayarların statik elektrik yaratacak ortamlardan uzak tutulması ve tozdan korunması, Sistem odalarının tabanının statiklenmeyi önleyecek özel bir kaplama maddesi ile kaplanması, En azından server'in (ana makina) mutlaka bir UPS destekli olması Bilgisayarların yeterli ısı ortamında bulundurulması Bilgisayar alırken yapılandırmadaki teknik özelliklerin ani voltaj değişiklerine duyarlı olup olmadığının test edilmesi. Periyodik Bakım İşlemleri Genel sistem testi, Sürücü testleri (Disket sürücü, hard disk, CD-ROM vb.), Ağ testi (Kablo, hub, swicth, ethernet kart, router, firewall), Sistem performans testi, İşletim sistemi ve uygulama programlarının testi,Sistemde yer işgal eden gereksiz dosyaların temizlenmesi ve sıkıştırma işlemi, Virüs kontrol ve ağ üzerinden güvenliği tehdit eden saldırıların tespiti, Güncel yama uygulamalarının testi, Yedekleme işleminin testi, Güncellenmesi gereken donanımların tespiti, Servisi gerçekleştiren destek uzmanlarının önerileri. Teknik Servis Destek Hizmet Paketlerimiz

Hızlı & Güvenli
Sunucu Depolama Çözümlerimiz

1

Sistem Çözümleri

Teknolojinin de sürekli ilerlemesiyle daha çok uygulama ihtiyacı doğmaktadır.Bu bağlamda her geçen gün hem server ihtiyacı hem de bunların verimli bir şekilde yönetilmesi amaçlanmaktadır.

2

Network Çözümleri

Günümüzde hızla gelişen iletişim teknolojileri sektörü,maliyetin düşük ama kalitenin yüksek olduğu bir hizmet verilmesi gereksinimini de beraberinde getiriyor.

3

Server ve Depolama Çözümleri

Kritik tüm iş uygulamaları ve verileri için, doğru sunucu ve depolama çözümlerinin seçilmesi, gerek iş sürekliliği gerek veri güvenliği için çok önemlidir.

Adres

Ordu Caddesi Selimoğlu
İşmerkezi No:19 Merkez
Erzincan Pk:24100

Merkez Çarşısı İnönü Mahallesi
24. Sokak Merkez Plaza Zemin
Kat Kapı No: 44 Merkez Erzincan
Pk:24100            

İletişim

Email:
info@ecozumbilgisayar.com
destek@ecozumbilgisayar.com

Tel:  +90 446 224 000 3 Fax: +90 446 224 000 3
Tel:  +90  537 707  62 40